Balon Turları

Güneşin içimizi kıpırdatarak ve duygularımızı okşayarak, gözlerimizin önündeki bu peri masalından fırlamış gibi duran yer şekillerinin üzerine doğduğu büyülü bir diyar olan Kapadokya’nın müthiş güzelliklerini keşfedebilmenin en güzel yolu şüphesiz balon turlarıdır.

Güneşin içimizi kıpırdatarak ve duygularımızı okşayarak, gözlerimizin önündeki bu peri masalından fırlamış gibi duran yer şekillerinin üzerine doğduğu büyülü bir diyar olan Kapadokya’nın müthiş güzelliklerini keşfedebilmenin en güzel yolu şüphesiz balon turlarıdır. Dünyada eşi benzeri bulunmayan, birbirinden güzel kaya oluşumlarının üzerinden usulca süzülürken aynı zamanda karşınızdaki uçsuz bucaksız panoramik manzaranın ve nefes kesici güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Bir sıcak hava balonunda hareket adına hiçbir şey yoktur, siz rüzgarı veya herhangi bir hareketi en ufak şekilde hissetmeden sadece, büyüleyici manzaranın üzerinde sessizce salınırsınız. Uçuşun ardından ise elinizde yüzlerce harika fotoğraf ve fotoğraflardan binkat daha fazla, bir ömür boyu aklınızda yer edecek olan, kelimelere dökemeyeceğiniz muhteşem anılar kalır. İster maceraperest, ister sadece meraklı olun; bu sizin için asla unutamayacağınız inanılmaz bir deneyim olacaktır.

VIP Balon Turu
Özel bir günü; mesela yıl dönümü, doğum günü, düğün, balayı ya da herhangi önemli bir olayı kutlamanın çok daha şahane bir yolu küçük bir sepet içinde sadece 2 kişilik bir balon turuna çıkmaktır! Sizler için, içinde balon pilotu dışında sadece iki kişiye yer olan özel bir sepetimiz var. Bu da demek oluyor ki, uçuşunuz sadece sizin ve partnerinizin özel isteğine göre yönlendirilecek tamamen size özel ve kişisel bir deneyim olacak!

VIP uçuş, balon turu dahilindeki bütün hizmetleri size VIP olarak sunar: Otelden kalkış alanına özel olarak tahsil edilmiş bir araç içinde gidiş, kalkış alanında balon şişirilirken sunulan özel yiyecek ve içecekler, sadece iki kişiye özel ve yaklaşık 1 saat 15 dakika süren unutulmaz bir balon deneyimi, inişin ardından şampanyalı kutlama ve yiyecek-içecek servisi, kalkış alanından otele tekrar özel araç içinde dönüş. Uçuşun ardından ayrıca hediyelik eşya ve kişiye özel uçuş sertifikası dağıtımı yapılır.

Konforlu Balon Turu
Konforlu uçuşlar, havada uzun süre kalmak istemeyen fakat yine de daha az kişi ve balon sepetinde daha çok boşlukla, daha rahat bir uçuş keyfi yakalamak isteyenler için bulmuş olduğumuz bir alternatif! Konforlu uçuşlar, toplamda 20 kişi için tahsil edilmiş bir sepette maksimum 16 kişiyle (bölme başına 4 kişi) 1 saat sürer. Bu da sepet içinde kolaylıkla hareket edebilmeyi sağlayacağından, bol bol fotoğraf çekmeyi sevenler için çok uygun bir fırsattır.

Lüks Balon Turu
Fotoğrafçılık ya da havacılıkla profesyonel olarak ilgilenenler için, lüks balon turu kesinlikle mükemmel bir seçim! Standart balon turu ve lüks balon turu arasındaki temel fark, lüks balon turunda uçuşun 1.5 saat sürmesi ve balon sepetinin 8 – 12 kişilik olmasıdır.

Standart Balon Turu
Standart balon turları size 1 saatlik bir uçuş keyfi sunar. Bir araçla gün doğumundan önce otelden alınır ve balon kalkış alanına bırakılırsınız. Hafif bir kahvaltı ettikten sonra, balonun şişirilmesini seyredebilirsiniz. Bu esnada size balon uçuşlarının temel kuralları kısaca anlatılır. Talimatların ardından balona biner ve yavaşça havalanırsınız. Kapadokya’nın büyüleyici vadilerinin üzerinden süzüldükten ve yüzlerce fotoğraf çektikten sonra iniş yaparsınız ve uçuşunuzu şampanyayla kutlarsınız. Uçuş sertifikalarınızı da aldıktan sonra 8.30’ta otele geri getirilirsiniz ve böylelikle yapacağınız diğer aktiviteler için önünüzde değerlendirilmesi gereken kocaman bir gününüz olur.

Reservation
Avcilar Mahallesi Okul Sokak No: 6 50180 Göreme, Cappadocia, Turkey
+90 384 271 3090
WhatsApp WhatsApp
Telefon +90 384 271 3090
Email info@ottomancavesuites.com
Adres
Avcilar Mahallesi Okul Sokak No: 6 50180 Göreme, Cappadocia, Turkey